Wrestling Dual Meet Event @ Grand Island High School (Grand Island, New York)
Saturday, December 28, 2019
|
Iroquis Chiefs
GI Duals champions. Shared by Iroquois wrestling.
Album: General
Varsity - Pool A vs. Pool B (Level: Scholastic, Style: Folkstyle)
Participating Teams |
Brockport (A1) [NY], Chautauqua Lake [NY], East Aurora [NY], Fredonia (B2) [NY], Frontier (A2) [NY], Grand Island [NY], Iroquois (B1) [NY], Lackawanna [NY], Lake Shore [NY], Niagara Falls [NY], Southwestern [NY] |
Team Standings |
1.
|
Iroquois (B1) [NY], 5-0 |
2.
|
Brockport (A1) [NY], 4-1 |
3.
|
Fredonia (B2) [NY], 4-1 |
4.
|
Frontier (A2) [NY], 3-2 |
5.
|
Grand Island [NY], 3-2 |
6.
|
Lake Shore [NY], 2-3 |
7.
|
Niagara Falls [NY], 3-2 |
8.
|
Chautauqua Lake [NY], 1-4 |
9.
|
Southwestern [NY], 2-3 |
10.
|
Lackawanna [NY], 0-5 |
|
Championship Final (1st) |
|
99 lbs:
|
Brady Wilkinson (Iroquois (B1) [NY]) > Paul Rose (Brockport (A1) [NY]),
FALL time? |
106 lbs:
|
Peter Gaglio (Iroquois (B1) [NY]) > Dino Battisti (Brockport (A1) [NY]),
FALL time? |
113 lbs:
|
Michael Schiffhauer (Iroquois (B1) [NY]) > Jake Daly (Brockport (A1) [NY]),
FALL time? |
120 lbs:
|
Tyler Daly (Brockport (A1) [NY]) > Donovan Bukaczeski (Iroquois (B1) [NY]),
DEC 8-7 |
126 lbs:
|
Jacob Jozwiak (Iroquois (B1) [NY]) > Gavin Leverenz (Brockport (A1) [NY]),
FALL time? |
132 lbs:
|
Ryan Daly (Brockport (A1) [NY]) > Ryan Sweeney (Iroquois (B1) [NY]),
DEC 3-2 |
138 lbs:
|
Tristan DeGrace (Iroquois (B1) [NY]) > Thomas Sidore (Brockport (A1) [NY]),
FALL time? |
145 lbs:
|
Gabriel Horton (Brockport (A1) [NY]) > Trevor Barry (Iroquois (B1) [NY]),
FALL time? |
152 lbs:
|
Isaiah Rodriguez (Brockport (A1) [NY]) > Daniel Eckert (Iroquois (B1) [NY]),
MD 8-0 |
160 lbs:
|
Tyler Barry (Iroquois (B1) [NY]) > Joshua Sigillo (Brockport (A1) [NY]),
FALL time? |
170 lbs:
|
Ricky Hess (Iroquois (B1) [NY]),
FFT |
182 lbs:
|
Ryan Current (Iroquois (B1) [NY]) > Tyler Davies (Brockport (A1) [NY]),
FALL time? |
195 lbs:
|
Sean Dowdell (Brockport (A1) [NY]) > Jacob Anderson (Iroquois (B1) [NY]),
FALL time? |
220 lbs:
|
Thomas Doty (Brockport (A1) [NY]) > Brenden Dargavel (Iroquois (B1) [NY]),
FALL time? |
285 lbs:
|
Daniel Chatman (Brockport (A1) [NY]),
FFT |
|
Consolation Final (3rd) |
|
99 lbs:
|
Mike Ball (Fredonia (B2) [NY]) > Tanner Wilson (Frontier (A2) [NY]),
TF 16-1/4:11 |
106 lbs:
|
Travis Browning (Frontier (A2) [NY]) > Sebastian Puglisi (Fredonia (B2) [NY]),
FALL 1:00 |
113 lbs:
|
Lucas Hoffman (Fredonia (B2) [NY]) > Salvatore Affronte (Frontier (A2) [NY]),
FALL 4:13 |
120 lbs:
|
David Ball (Fredonia (B2) [NY]) > Mitchell Wilson (Frontier (A2) [NY]),
FALL 4:29 |
126 lbs:
|
Alex Kowalski (Frontier (A2) [NY]) > Dom Tenamore (Fredonia (B2) [NY]),
FALL 0:37 |
132 lbs:
|
Jacob Petricca (Frontier (A2) [NY]) > Antonio Pagan (Fredonia (B2) [NY]),
DEC 10-3 |
138 lbs:
|
Dakota Planty (Fredonia (B2) [NY]) > Evan Kilcoyne (Frontier (A2) [NY]),
MD 11-0 |
145 lbs:
|
Hunter Larson (Fredonia (B2) [NY]) > John Cmok (Frontier (A2) [NY]),
FALL 1:05 |
152 lbs:
|
Cole Golembieski (Fredonia (B2) [NY]) > Brandon Heary (Frontier (A2) [NY]),
FALL 1:45 |
160 lbs:
|
Owen Weller (Frontier (A2) [NY]) > Jacob Myers (Fredonia (B2) [NY]),
FALL 1:32 |
170 lbs:
|
Andriy Petrov (Frontier (A2) [NY]) > Jack Storm (Fredonia (B2) [NY]),
FALL 1:45 |
182 lbs:
|
Ceric Kristan (Fredonia (B2) [NY]) > Dylan Wojciechowski (Frontier (A2) [NY]),
DEC 4-1 |
195 lbs:
|
Konrad Krzyszton (Frontier (A2) [NY]) > Matt Lotter (Fredonia (B2) [NY]),
FALL 0:44 |
220 lbs:
|
Alex Christy (Fredonia (B2) [NY]) > Nicholas Baco (Frontier (A2) [NY]),
FALL 1:10 |
285 lbs:
|
Jake Skinner (Fredonia (B2) [NY]) > Adam Hodge (Frontier (A2) [NY]),
FALL 0:46 |
|
Consolation Final (5th) |
|
Individual results not reported. |
|
Consolation Final (7th) |
|
Individual results not reported. |
|
Consolation Final (9th) |
|
Individual results not reported. |
|
Varsity - Pool A (Level: Scholastic, Style: Folkstyle)
Participating Teams |
Brockport [NY], Chautauqua Lake [NY], Frontier [NY], Grand Island [NY], Lackawanna [NY] |
Team Standings |
|
Round 1 |
|
Individual results not reported. |
|
|
Individual results not reported. |
|
Round 2 |
|
Individual results not reported. |
|
|
Individual results not reported. |
|
Round 3 |
|
Individual results not reported. |
|
|
Individual results not reported. |
|
Round 4 |
|
Individual results not reported. |
|
|
Individual results not reported. |
|
Round 5 |
|
Individual results not reported. |
|
|
Individual results not reported. |
|
Varsity - Pool B (Level: Scholastic, Style: Folkstyle)
Participating Teams |
East Aurora [NY], Fredonia [NY], Iroquois [NY], Lake Shore [NY], Niagara Falls [NY], Southwestern [NY] |
Team Standings |
|
Round 1 |
|
Individual results not reported. |
|
|
Individual results not reported. |
|
Round 2 |
|
Individual results not reported. |
|
|
Individual results not reported. |
|
Round 3 |
|
Individual results not reported. |
|
|
Individual results not reported. |
|
Round 4 |
|
Individual results not reported. |
|
|
Individual results not reported. |
|
Round 5 |
|
Individual results not reported. |
|
|
Individual results not reported. |
|
Round 6 |
|
Individual results not reported. |
|
|
Individual results not reported. |
|
Attachments
What's this?
|